دیپلم صفحه آرایی

دیپلم صفحه آرایی دیپلم بگیرید

توضیحات درباره دروس مهارتی رشته صفحه آرایی

دوره مهارتی ( صفحه آرایی ) چیست ؟

رشته صفحه‌آرایی یکی از رشته‌های زمینه هنر از شاخه کاردانش است که موضوع آن ایجاد روابط مناسب و موزون بصری در عناصر نوشتاری و تصویری و فضای خالی در فضای مورد نظر است و فراگیران، اصول و مبانی لازم جهت صفحه آرایی کتاب و مجله را کسب می‌کنند. امروزه، صفحه‌آرایی با وجود امکانات فراوان نشر رومیزی و گسترش فراوان ارتباطات، دوره جدیدی از رشد و تکامل خود را آغاز کرده است و روز به روز اهمیت این شاخه‌ گرافیک بیشتر آشکار می‌شود. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند به صورت فردی یا گروهی و یا خود اشتغالی به بازار کار راه یافته و در موارد زیر به انجام فعالیت اقتصادی بپردازند:

۱ـ فعالیت در مؤسسات انتشاراتی کتاب‌های کودک و نوجوان مجلات روزنامه‌ها

۲ـ فعالیت در شرکت‌های تبلیغاتی و تلویزیونی و مؤسسات طراحی

۳ـ همکاری در تهیه و تولید نرم افزارهای چند رسانه‌ای

۴ـ فعالیت در رسانه‌های خبری

تعریف مهارت کاربر رایانه

کاربر رایانه  کسی است که با ضمن رعایت اصول ایمنی و بهداشتی ، با تکیه بر مفاهیم و مبانی رایانه ، سیستم رایانه ای  را راه اندازی نماید و بتواند از سیستم عامل ویندوز از عهده ذخیره سازی ، نگهداری و مدیریت اطلاعات برآمده و با بکار گیری نرم افزار و سخت افزار خروجی اطلاعات را تحویل دهد. علاوه بر آن بتواند با استفاده از اینترنت اطلاعات مورد نظر را جستجو و استخراج نماید و از پست الکترو نیک جهت ارسال و دریافت اطلاعات استفاده نماید.

آزمون عملی کاربر رایانه دیپلم کرج کاردانش
آزمون عملی گرافیک رایانه دیپلم کرج کاردانش

تعریف مهارت تایپ رایانه ای 

تایپیست  رایانه ای کسی است که علاوه بر داشتن مهارت کاربر رایانه از عهده ایجاد متون فارسی و لاتین و انجام عملیات روی متن ، قالب بندی متون ، کار با سبکها- الگوها و Tab ، ایجاد جداول ، طراحی صفحات ، چاپ متون و کار با امکانات پیشرفته در نرم افزار Ms Word  بر آید و قادر به تایپ سریع متون فارسی و لاتین باشد.

تعریف مهارت صفحه آرایی رایانه ای

مهارت صفحه‌آرایی ، یکی از مهارت های رشته صفحه آرایی کاردانش است که موضوع آن ایجاد روابط مناسب و موزون بصری در عناصر نوشتاری و تصویری و فضای خالی در فضای مورد نظر است و فراگیران، اصول و مبانی لازم جهت صفحه آرایی کتاب و مجله را کسب می‌کنند.

دیپلم صفحه آرایی کاردانش
آزمون عملی طراحی گرافیکی سیاه و سفید دیپلم کرج کاردانش

تعریف مهارت طراحی گرافیکی سیاه و سفید

طراح گرافیک سیاه وسفید کسی است که با تکیه بر دانش مبانی هنرهای تجسمی از عهده کادر بندی ، به کارگیری عناصر بصری ، ایجاد بافت و حجم مجازی بر آمده و در اجرای آثار گرافیکی سیاه وسفید بتواند از تناسبات طلایی ، تعادل و توازن ، کنتراست و ریتم  به خوبی استفاده نموده و اصول ترکیب بندی را رعایت نموده و نیز بتواند علائم و نشانه های گرافیکی را طراحی نماید.

تعریف مهارت طراحی گرافیکی رنگی

طراح گرافیک رنگی  کسی است که با تکیه بر دانش مبانی هنرهای تجسمی و توانایی های طراح گرافیکی سیاه وسفید از عهده تجزیه وتحلیل رنگها، ترکیب رنگهای اصلی و ساخت رنگهای ثانویه ، بکارگیری رنگهای مکمل ورنگهای متضاد و استفاده از هارمونی رنگها در خلق آثار گرافیکی برآمده و نیز بتواند با استفاده از رنگهای مختلف بافت و حجم پردازی کرده و همچنین ایجاد حرکت و ریتم نماید و علاوه بر اینها بتواند با تجزیه فرم و رنگ آثار هنرمندان نقاش تجربیات آنها را برای خلق آثار گرافیکی مورد استفاده قرار دهد.

آزمون عملی طراحی گرافیکی رنگی دیپلم کرج کاردانش